Výplne tvarované

Výplň do vchodových dverí tvarovaná

Výplne sú určené do vchodových eurodverí ako náhrada masívnej výplne. Výhodou týchto výplní je tvarová stálosť a tepelnoizolačné vlastnosti pri zachovaní vzhľadu masívneho dreva.

Sú vyrobené z vodovzdornej pleglejky, ofrézovanej a tvaro nadýhovanej po ofrézovaní. Takýmto dyhovaním si zachováva vzhľad masívneho dreva. Po nadyhovaní sa zlepia dve polovičky výplne s izoláciou a hliníkovou fóliou, ktorá slúži ako parozábrana.

Po zlepení je výplň navodovaná, vybrúsená a pripravená k expedícii. Zákazník dostane presný rozmer, ktorý je vybrúsený a vhodný na povrchovú úpravu. Brúsenie je prevádzané papierom zrnitosti 150.

Rozmer je možné vyrobiť od 130 x 130 mm do 900 x 2100 mm. Hrúbka osadenia do lišty je 24 alebo 27 mm. Po dohode je možnosť úpravy hrúbky osadenia. Po zaslaní nákresu alebo šablóny sa vyrobia aj atypické tvary. Druhy povrchovej dyhy sú ako bežne dostupné hranoly. Z mäkkých drevín ako je smrek, borovica sa používa výhradne radiálna dyha. Tento druh výplní značne uľahčí a zrýchli výrobu, nevzniká žiaden odpad z výroby výplni ako u veľkoplošných alebo masívnych.

Ďalšou výhodou je, že nedochádza ku praskaniu ako u masívneho dreva. Všetky časti sú lepené lepidlami skupiny vodovzdornosti D4. Povrchová úprava sa môže robiť všetkými bežne dostupnými akrylátovými hrubovrstvými lazúrami, olejmi aj syntetickými tenkovrstvými lazúrami.

Interiérová výplň tvarovaná

Výplň sa používa ako náhrada drevených výplní do dverí a kuchynských liniek.Je vyrobená z MDF dosky, ofrézovaná na požadovaný tvar a následne je nalepovaná dyha v drevine, ktorú požaduje zákazník.

Pri použití do dverí sa používajú dva kusy výplní, ktoré sa zlepia k sebe, aby frézovanie bolo z oboch strán.Do dvierok na kuchynské linky sa výplň dýhuje z jednej strany na hladko a z druhej pohľadovej strany sa frézuje a dyhuje tvarovo.

Copyright © 2019 VVDYHA.sk Všetky práva vyhradené. Realizoval: COMTECH