Dverový polotovar interiérový s masívnym náglejkom

Tento typ dverí je jednou z najlepších konštrukcií dverí z hľadiska pevnostného, izolačného a estetického. Na rozdiel od voštinovej konštrukcie výplňou dverí je dutinová DTD, ktorá je vložená do obvodového rámu z masívu a na to je nalisovaný plášť zo 6 mm MDF dosky, po oformátovaní je nalepený náglejok z masívneho dreva, ktorý zodpovedá dyhe, ktorá je na povrchu dverí. Po nalepení náglejku dvere sú egalizované aby sa vyrovnal masívny náglejok s MDF plášťom a následne na to je na tento povrch nalepená okrasná dyha. Takouto konštrukciou dosiahneme efekt dverí z masívu, nakoľko na hrane dverí máme čistý náglejok, ktorý sa dá opracovávať frézovaním bez toho, aby bolo vidno rozdiel vo farbe hrany.

Výhodou týchto dverí je vysoká rozmerová a tvarová stálosť a možnosť vyrezať otvory na sklo alebo kazetové výplne, v ktorejkoľvek časti dverí, nakoľko je výplň z pevného materiálu a nie je nutné tam vkladať ďalšie lišty na spevnenie rámu. Druh dyhy je možné vybrať z drevín, ku ktorým je možné dodať aj masívny náglejok, t.j. až 30 druhov našich aj exotických drevín.

Tak isto ako u voštinových dverí je možnosť lisovať aj rámové a intarzované zosadenky v hrúbkach 0,6 až 0,9 mm. Dvere sú lepené s práškovým močovinoformaldehydovým lepidlom, ktoré má nízku presiakavosť do dyhy a tým je možné ich moriť vodnými aj rozpúšťadlovými moridlami. Maximálny rozmer krídla je 1250 x 2500 mm, hrúbka krídla môže byť od 38 do 43 mm. Rozmer dverí je vyrábaný podľa objednávky zákazníka s prídavkom 10 mm do výšky aj šírky. Tento dverový polotovar je určený na ďalšie spracovanie a povrchovú úpravu.

Copyright © 2019 VVDYHA.sk Všetky práva vyhradené. Realizoval: COMTECH