Dverový polotovar interiérový voštinový

Voštinové dvere, už ako z názvu vyplýva, sú zložené z voštinovej výplne a plášťa z MDF dosky, ktorý je odyhovaný. Voština je vložená v ráme, ktorý je vyrobený z masívneho dreva alebo MDF dosky. V prípade použitia MDF na rám nie je nutnosť úpravy hrán páskou, nakoľko farba hrany je v celom priereze rovnaká. Rám je zosilený na dvojnásobok svojej šírky z oboch strán aby nedochádzalo k zámene za pravé alebo ľavé krídlo. Profil rámu je 50 x 28 mm, MDF na oplášťovanie je 6 mm hrubá a zaručuje vysokú tuhosť voči klasickým voštinovým dverám, kde sa používa 3 mm MDF doska.

Konečná úprava je prevedená prírodnou dyhou v hrúbke 0,6 alebo 0,9 mm. Je možnosť lisovať fólie alebo HPL fólie (umakart). Dvere sa dodávajú neofalcované bez brúsenia. Rozmer dverí je pridaný o 10 mm do výšky aj šírky ako nadrozmerné opracovanie. Výber dyhy záleží na prianí zákazníka, pričom si môže vybrať asi zo sto druhov prírodných dyh alebo arodyh. Je tu možnosť aj lisovať rámové a intarzované zosadenky.

Dvere sú lepené za tepla práškovým močovinoformaldehydovým lepidlom, ktoré spĺňa emisnú skupinu E1 a vďaka svojím vlastnostiam, kde minimalizuje priesaky lepidla cez dyhu je vhodné aj pod vodné a rozpúšťadlové moridlá. Rozmery dverí sú vyrábané podľa objednávky zákazníka na presný rozmer plus prídavok. Maximálny rozmer krídla je 1250 x 2500 mm, štandartná hrúbka dverí je 41 mm, ale je možné ju prispôsobiť od 30 do 50 mm. Tento dverový polotovar je určený na ďalšie spracovanie a povrchovú úpravu.

Copyright © 2019 VVDYHA.sk Všetky práva vyhradené. Realizoval: COMTECH